Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Uitbreidingsplannen groentetelers stijgende

Het aantal tuinbouwbedrijven dat in 2011 uitbreidingsplannen had, is gestegen ten opzichte van het jaar ervoor. De stijgende lijn in groei- en overdrachtsplannen is vooral zichtbaar bij de glasgroentetelers, waar 13,6 % plannen heeft voor de toekomst, in vergelijking met 1,1 % in 2010.

Plannen in de sierteelt o/glas blijven met 9,7% ten opzichte van 9,9% in 2010 nagenoeg stabiel. Dit blijkt uit cijfers van AgriDirect, specialist in agrimarketing en -marktonderzoek, die de ontwikkelingen van de toekomstverwachtingen van Nederlandse land- en tuinbouwers onderzocht en vergeleek met de jaren ervoor.
In 2011 werden ondernemers uit alle agrarische sectoren telefonisch geïnterviewd over hun investerings- of opvolgingsplannen. De toekomstverwachtingen van Nederlandse land- en tuinbouwers bleef volgens dit onderzoek ten opzichte van 2010 op hetzelfde niveau. Nadat van 2009 naar 2010 de uitbreidingsplannen met 1,9% stegen, is dit in 2011 slechts 0,1%. De in 2010 ingeluide positieve trend heeft zich slechts in een beperkt aantal sectoren doorgezet.

Bron: Het Hele Westland
Publicatiedatum: