Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

TLN blij met ‘Nee’ Europarlement tegen verhoging dieselprijzen

Vandaag heeft het Europees Parlement (EP) tegen het accijnsplan voor benzine en diesel van de Europese Commissie (EC) gestemd. Transport en Logistiek Nederland (TLN) is blij met deze uitkomst, omdat de regeling een flinke kostenstijging voor het wegvervoer zou betekenen. Voor TLN een onacceptabele uitkomst. Het Parlement heeft wel ingestemd met het plan om accijnzen in de toekomst te berekenen op basis van ‘energiewaarde’ en hoeveelheid CO2 uitstoot. Volgens TLN zal dit het gebruik van alternatieve schone brandstoffen stimuleren.

De EC wil dat er een verplichte vaste verhouding komt van de accijnstarieven tussen benzine en diesel. Deze vaste tarieven worden vervolgens iedere drie jaar verhoogd. Voor Nederlandse ondernemers zou dit een flinke stijging van de brandstofkosten met zich meebrengen. Zou het plan doorgaan, dan zouden in Nederland de accijnzen op diesel in het jaar 2023 mogelijk zijn verdubbeld tot 80 cent.

Onaanvaardbaar

Voor TLN is deze uitkomst onaanvaardbaar. Vervoerders worden op dit moment al geconfronteerd met torenhoge brandstofprijzen en hebben steeds meer moeite om het hoofd boven water te houden. Zeker in deze moeilijke crisistijd moeten we iedere kostenstijging kosten wat het kost voorkomen. TLN heeft afgelopen maanden daarom haar kritiek op het voorstel herhaaldelijk in Brussel onder de aandacht gebracht.

Nieuwe accijnsberekening

Het EP heeft wel ingestemd met een voorstel om in de toekomst de accijnsheffing op brandstoffen te bepalen aan de hand van de zogenaamde energiewaarde van het type brandstof en de hoeveelheid CO2 uitstoot. TLN ondersteunt dit voorstel omdat hiermee het gebruik van alternatieve milieuvriendelijke brandstoffen zal toenemen en innovaties in nieuwe aandrijftechnieken voor de transportsector worden gestimuleerd. Hierbij is TLN nadrukkelijk voorstander van een gelijke behandeling van alle typen vervoer om oneerlijke concurrentie tegen te gaan.

In mei bespreken de Europese ministers van financiën de onderwerpen binnen de zogenaamde Economisch-Financiële Raad (Ecofin). Het standpunt van het EP wordt daarbij als zwaarwegend advies meegenomen.
Publicatiedatum: