Nieuwe Linde V08 voor Kraaijeveld
De basis voor deze unieke Linde keurmeesterstruck bestaat uit een hoogheffende orderpicker, Linde V08. Hierop is een volledig demontabele bak gemonteerd. De bak is gemaakt van staal en afgewerkt met poedercoating. Op deze bak is alle apparatuur die de keurmeester nodig heeft, gemonteerd: een roestvrijstalen werkblad, weegapparatuur, de computer voor de administratieve afhandeling en zelfs een telefoonoplader. De elektrische orderpicker neemt de keurmeester mee tot het 1e of 2e niveau, waar hij op hoogte zijn werk kan doen. Veilig, want de truck voldoet aan alle veiligheidseisen.
Johan Grauss, logistiek manager bij Kraaijeveld: “Elke dag verwerken wij hier zo’n 150 tot 200 partijen groenten en fruit per dag. Onze keurmeesters controleren elke partij die binnenkomt. Een belangrijk proces binnen onze organisatie. De kwaliteit van het product staat voorop. Van elke pallet worden een aantal producten nauwkeurig gecontroleerd. De keurmeesters controleren op kleur, gewicht en eventueel onregelmatigheden zoals rotte plekken en schimmel. Met de oude keurtafels was dit een tijdrovende klus. De keurmeester haalde de monsters uit de bovenste dozen met behulp van een trap om vervolgens beneden aan de kar de goederen te checken. Daarna weer de trap op en af om de goederen terug te leggen en door naar de volgende lading. De andere fysiek zware belasting was het meetrekken van de keurkar, zo’n 120 kilo.
Dit moest toch anders kunnen was de gedachte bij Kraaijeveld. “MotracLinde is al enige jaren onze vaste leverancier voor het intern transport. Zij kwamen met het idee om de laagheffende orderpicker hiervoor te gebruiken. Deze is smal genoeg, 80 cm om door de palletplaatsen te rijden. In samenwerking met een bouwspecialist hebben we de bak ontworpen. Tel daarbij de betrouwbaarheid van de Linde trucks en de prettige samenwerking met MotracLinde bij elkaar op en de keus is eenvoudig. Daarbij hoeft de keurmeester zich fysiek niet meer zwaar in te spannen wat uiteraard zijn gezondheid, maar ook de productiviteit ten goede komt”, aldus Johan Grauss.
www.motraclinde.nl