Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Voortgang controles bijschrijvingen import

Vanuit ‘Brussel’ is Nederland meermaals aangesproken op onvoldoende controle en actie aangaande de juistheid van bijschrijvingen op fytocertificaten bij importgoederen. Vanaf 1 oktober j.l. is daarom nadrukkelijk gecontroleerd op de juistheid en volledigheid van die bijschrijvingen. Globaal een derde van de certificaten was niet goed.

Frugi Venta heeft samen met de NVWA uitvoerig besproken welke acties reëel en werkbaar waren, in aanmerking nemend dat dit primair een zaak tussen internationale overheden is. Zowel de NVWA als de individuele bedrijven hebben zich op succesvolle wijze al dan niet gezamenlijk ingespannen middels hun internationale contacten om tot verbetering te komen. Vanaf 1 januari werden op een totaal van ongeveer 6.000 zendingen, 60 zendingen (groente, fruit, bloemen en planten) geweigerd wanneer deze administratieve zaken niet op orde waren. In de meeste gevallen zijn aanvullende acties succesvol geweest. Tot heden zijn 5 zendingen uiteindelijk retour gegaan of vernietigd, waarvan 2 zendingen Groenten en Fruit.

Publicatiedatum: