€ 70.600 voor KWF Kankerbestrijding

Eerste benefietveiling FrEsride succes

Op zaterdagavond 20 november is de eerste benefietveiling van Stichting FrEsride bij Greenpack in Maasdijk een onverwacht groot succes geworden. Aan het eind van de avond konden veilingmeester Alphons de Wit en stichtingsvoorzitter Ton den Boer een totaalopbrengst bekend maken van € 70.600. Dit bedrag is een prachtige start voor de donatie die Stichting FrEsride weer zal doen tijdens de Ride for the Roses 2011 in Aalsmeer. De benefietveiling vloeit voort uit de succesvolle FrEsride van 4 september dit jaar, die ook al veel geld voor KWF opleverde in het weekend van de Ride for the Roses. De FrEsride wordt gesponsord door FrEsteem, Terra Natura International, Olympic Fruit en Greenpack.

Wethouder Arne Weverling opende de avond waarna Dario Fo een hoogstaand optreden ten gehore bracht in de vorm van prachtige gezangen. Maghen Hilgersum, één van de zangeressen, won kort geleden nog de finale van de televisiehit Una Voce Particolare. Teun van Vliet, oud-wielrenner en kankerpatiënt vormde daarna het middelpunt van een intensieve presentatie aangaande gezonder presteren op de werkvloer als team.

Aansluitend startte de zeer gedreven veilingmeester Alphons de Wit de benefietveiling. Het professioneel vormgegeven veilingboekje bevatte 47 items. De benefietveiling werd bezocht door vertegenwoordigers van veel aan de Nederlandse tuinbouw gelieerde bedrijven. Spraakmakende items waren één hectare opkweek van groenteplanten, een gesigneerd shirt van Rabo-renner Robert Gesink dat € 1.500 opbracht; de favoriete stropdas van burgemeester van der Tak ging voor dik € 500 onder de hamer en Teun van Vliet verkocht 10 exemplaren van zijn boek ‘Drank, vrouwen, de koers en de dood' die meer dan € 3.000 opbrachten.

Eigenlijk was de veiling van ieder item een feest apart. Kortom, meer dan 150 bezoekers werden voor hun komst beloond met een unieke gezellige sfeer, een groots en spannend veilingspektakel, met cultuur maar ook met de emoties die een ziekte als kanker nu eenmaal losmaakt bij mensen. Het Westland en de Nederlandse tuinbouw hebben zich op deze onvergetelijke avond weer van hun warme en positieve kant laten zien.

De avond werd afgesloten door zangeres Valeria. "De benefietveiling zal zeker een vervolg krijgen in 2011; het was veel werk de eerste keer maar gezien het resultaat veel meer dan de moeite waard", aldus mededirecteur John van de Belt van Greenpack in Maasdijk.

Publicatiedatum:

Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier

Ander nieuws uit deze sector:

Inschrijven Ik ben al ingeschreven