Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Jan Roefs

"Wildschade steeds groter probleem"

"Wildschade wordt in het hele land een steeds groter probleem.' Dat zei Jan Roefs, voorzitter van de (Z)LTO-vakgroep Vollegrondstuinbouw, op een bijeenkomst gisteren in Oirschot. De drempel voor telers om schade te melden is vaak hoog, zeker als vaststaat dat er niets wordt uitgekeerd, zoals bij zes wildsoorten het geval is. Het gaat om de zwarte kraai, de kauw, de houtduif, de Canadese gans, het konijn en de vos. Voor deze diersoorten geldt een landelijke vrijstelling voor het hele jaar.

Melding

Erik Koffeman, adjunct-secretaris van de Fauna Beheereenheid Noord-Brabant, gaf aan dat er stappen gezet worden om het melden van schade te digitaliseren. Hiermee wordt schademelding makkelijker.

Roefs: "Digitalisering is een goede drempelverlagende stap om de reƫle schade van wild in beeld te krijgen.' Nu is het vaak zo dat er veel meer schade is dan gemeld wordt, waardoor een vertekend beeld ontstaat van de omvang van wildschade."

Bron: ZLTO
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer