In een brief aan alle gemeenteraadsfracties van Zoeterwoude bepleit LTO Noord Glaskracht om het college van B&W te vragen alsnog mee te werken aan het uitwerking van het Plan van Aanpak voor de verplaatsing van een tweetal glastuinbouwbedrijven. LTO Glaskracht ziet het ontwikkelde plan van aanpak voor de twee glastuinbouwbedrijven als een kleine stap in de goede richting van concentratie en bundeling van glas. De hectares glas die middels sanering van de bedrijven beschikbaar zouden komen, zouden elders in de provincie prima ingevuld kunnen worden. Met de provincie Zuid-Holland wordt momenteel hierover overleg gevoerd.
Het gaat om perspectiefrijke glastuinbouwbedrijven die met name vanwege hun ligging onder druk staan. De betreffende bedrijven zijn weliswaar bedrijfstechnisch nog vitaal, maar worden, om planologische redenen ter bescherming van het Groene Hart, in hun groeimogelijkheden beperkt. De gemeente heeft ervoor gekozen om in haar ruimtelijk beleid vooral melkveehouderij te stimuleren en in te zetten op sanering of verplaatsing van verspreid liggend glas. Dit beleid speelt al een aantal jaren. Sinds 2002 zijn deze bedrijven dan ook al in gesprek met de gemeente over mogelijkheden voor uitbreiding danwel verplaatsing en sanering. Verschillende mogelijkheden en scenario’s zijn daarbij al de revue gepasseerd.
Ondanks alle inzet is er echter voor de ondernemers nog steeds geen duidelijkheid over toekomstperspectief. Dit probleem werd ook door de gemeente onderkend en heeft ertoe geleid dat in overleg met de tuinders begin 2008 een offerte voor plan van aanpak is opgesteld door een extern bureau. De in het plan verwoorde aanpak: verplaatsing van twee glastuinbouwbedrijven door kleinschalige woningbouw zou zowel op gemeentelijk als op provinciaal niveau op voldoende steun kunnen rekenen.
Maar intussen is het erg stil geworden rond het plan. Inmiddels wordt door de gemeente wel hard gewerkt aan de totstandkoming van een nieuw bestemmingsplan. Vaststelling van een nieuw bestemmingsplan zonder oplossing te bieden voor de twee glastuinbouwbedrijven, vindt LTO Glaskracht onacceptabel.




Abonneren
Vacatures
- Rozenplanner
- Ervaren Internationaal Salesmanager
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
- Head Grower Greenhouse Canada
Top 5 - gisteren
- "We horen best vaak: ‘Jullie lampen geven meer licht dan jullie beloven’"
- “Toen het crisis werd, zagen wij dat we met de juiste innovaties bezig waren”
- Eerste oogst van nieuw seizoen: "Niet alleen mooi, maar ook erg lekker"
- TK-Topboiler en Boeters Ketel Constructie bundelen krachten
- LichtEvent: Hoe flexibel is belichten?
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht