Het verlies aan vierhonderd hectare landbouwgrond voor het glastuinbouwcomplex Terneuzen wordt gecompenseerd met de aanleg van een nieuw natuurgebied van zestig hectare ten noorden van Westdorpe. Het verlies aan 400 hectare landbouwgrond voor het glastuinbouwcomplex Terneuzen wordt gecompenseerd met de aanleg van een nieuw natuurgebied van zestig hectare ten noorden van Westdorpe. Het gebied krijgt de naam ’De Groene Knoop’ en zal zo worden ingericht dat het ook voor recreatieve doeleinden gebruikt kan worden. Gedacht wordt dan aan wandelen, fietsen en paardrijden. De aanleg kost circa een miljoen euro.
De drie polders, tussen Terneuzen, Axel en Westdorpe, waarin het kassencomplex moet worden gebouwd, werden tot nu toe grotendeels voor akkerbouwdoeleinden gebruikt. Als straks de kassen in het gebied een plek hebben gekregen worden de polders opnieuw ingericht. De kassen zullen omzoomd worden door een strook van 30 meter bloemrijk grasland met daarnaast een brede plantsoenstrook met struiken en bomen. In totaal worden er vele duizenden nieuwe struiken en honderden bomen ingeplant. De Groene Knoop staat op zich. In het gebied worden 500 bomen aangeplant en 4000 struiken, er worden tien drinkputten aangelegd en het gebied zal voorzien worden van schelpenpaden.
De Groene Knoop zal vervolgens in verbinding worden gebracht met de 32 hectare nieuwe natuur die de Dienst Landelijke Gebied momenteel aan het aanleggen is aan de Kapittelstraat in Westdorpe en met de natuur rond de Zwartenhoekse Kreek, waardoor De Groene Knoop onderdeel vormt van de ecologische hoofdverbinding. Het is nadrukkelijk de bedoeling dat het nieuwe natuurgebied het nieuwe leefgebied moet worden voor de steen- en kerkuilen, sperwers en buizerds die door de glastuinbouw op zoek moeten naar nieuwe territoria. Recreatie zal in het gebied dan ook niet de boventoon voeren. Wel is het de bedoeling van Zeeland Seaports - de opdrachtgever voor het project - dat er naast De Groene Knoop bij de Zwartenhoekse zeesluis, een monument dat momenteel gerestaureerd wordt, een toeristische pleisterplaats komt.
Bron: Zeeland Seaports


Abonneren
Vacatures
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
- Head Grower Greenhouse Canada
- Lead Auditor Kwaliteit & Processen
- Junior account manager
Top 5 - gisteren
- “Elk project is zo sterk als de zwakste schakel”
- Berkvens Greenhouse Mobility en Buitendijk Slaman gaan samen
- Citronex investeert in tomatenteelt in Roemenië
- Tuinbouwdelegatie naar Den Haag, wil ruimere wetgeving CRISPR-Cas
- Crisisupdate: Brandstof weer duurder, gasvelden Groningen nog even op de waakvlam?
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht