Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Botswana: tomatentelers lijden onder vorst

Sommige telers uit Kweneng hebben verliezen geleden door het recent dalen van de temperatuur. Het koude weer bleek een uitdaging te zijn omdat tomaten en kool de lage temperaturen niet konden doorstaan.
 
Neo Seate die een teeltbedrijf aan de rand van Serinane bezit, vertelt dat ze verliezen tot € 24.000,- heeft geleden door de 8 ton tomaten die de kou niet overleefden.
 
Ze heeft besloten om opnieuw te beginnen en de zaailingen aan haar vee te voeren. Seate vindt dat een kas haar geholpen zou kunnen hebben om de temperatuur te regelen. Het was niet de eerste keer dat ze te lijden had onder barre weersomstandigheden. Ze verloor tomaten afgelopen november door de hitte en watermeloenen door cycloon Dineo.
 
Ze zei de hoop nog niet verloren te hebben door samen te werken met andere spelers in de waardeketen die een deel van haar tomaten voor hun cateringbedrijf gebruiken.
 
Een andere teler, Sarah Mosarwa, die teelt in Metsimotlhabe vertelde aan allafrica.com dat de kou haar 20.000 kolen aantastte en een halve ha vol kroten en knolraap.
 
Publicatiedatum: