Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Openstelling 5 nieuwe subsidieregelingen energie-innovatie

Vanaf 2 juli 2018 zijn er weer vijf subsidieregelingen voor energie- en klimaatinnovaties open binnen de Topsector Energie. Indienen is nu mogelijk. Doel van deze regelingen is om Nederland schoner en economisch sterker te maken. De gevraagde innovaties gaan bovendien over energiebesparing en slimme inpassing.

De regelingen die open staan zijn de pilots chemische recycling van kunststoffen (onderdeel BBEGR tender) en tenders voor MVI Energie, Geo-energie, Systeemintegratie op de Noordzee en de DEI-tender (tweede openstelling dit jaar).

 
Chemische recycling van kunststoffen
Een nieuw onderdeel van de BBEGR tender zijn pilotprojecten voor chemische recycling van kunststoffen. Het doel van de regeling is om via innovatie de kosten van chemische recycling te verlagen en concurrerend te maken ten opzichte van verbranding. Zo draagt de regeling bij aan minder CO2-emissie in Nederland. Het budget voor deze tender is €3 miljoen en is afkomstig uit de 'klimaatenvelop' uit het regeerakkoord.
 

Geo-energie
Een nieuwe regeling om de diepe ondergrond te gebruiken voor geothermie en hernieuwbare energieopslag is de regeling Geo-energie. Deze richt zich op onderzoek naar en ontwikkeling van nieuwe concepten, componenten en producten. Dit moet kostenefficiënt, veilig en robuust gebeuren en bijdragen aan de energiedoelstellingen in 2030.

U kunt uw projectidee laten toetsen bij een adviseur van RVO. Doe dit minimaal 3 weken voor sluiting van de regeling, dan heeft RVO nog de tijd voor het geven van een advies

 
Bron: RVO


 

Publicatiedatum: