


Abonneren
Vacatures
- Assistent Bedrijfsleider
- Retail Key Account Manager
- Leidinggevende snijderij
- Fruitteler / gewasverzorger boomkwekerij
- Teeltspecialist
- Accountmanager
- Ervaring in Mexicaanse tuinbouw
- Agrarisch medewerker - Veredeling
- Logistiek Medewerker Groenten en Fruit
- Teler - Teeltspecialist - Hoofd Teelt - Head Grower
Top 5 - gisteren
- Grootste Britse tomatenteler gaat uitbreiden na overname
- Tomatengiganten en buren bouwen tegelijk kas
- LED-proef in komkommer die ook niet-komkommertelers ‘met eigen ogen moeten zien’
- Voormalige Levarht-kassen Nieuw-Zeeland verkocht
- Crisisupdate: Harde wind goed voor negatieve stroomprijzen en stabiele gasprijs
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
- Crisisupdate: 'Gratis' elektriciteit en piek in gasprijs
- Grootste Britse tomatenteler gaat uitbreiden na overname
- Van het gas af met waterstof-wkk
- Machine- en wagenpark loonbedrijven ondergaat metamorfose na fusie
- 'Zonnepanelenkasdek’ als carport of overkapping fruitbomen: “Inschuiven en dichtklappen”
Weer
VN brengt Growboxx naar Colombia
Groasis behoort tot de eerste groep van startups die wordt gesteund vanuit het Innovation Accelerator programma van het Wereldvoedselprogramma. De VN heeft als doel om de honger in de wereld in 2030 te elimineren. In het kader daarvan wordt om de paar maanden een Innovator Accelerator Bootcamp gehouden. Groasis deed in het voorjaar mee aan deze competitie voor nieuwe ideeën, vertelt Celine van Haaften. "Wij wonnen met onze waterbesparende technologie en mogen dat nu bekend maken. Om de waarde van deze technologie te laten zien, starten we volgende maand een pilot in Colombia."
'Intelligente' emmer
In het project wordt de door Groasis ontwikkelde en geregistreerde 'Growboxx plant cocoon' ingezet. Het gaat om een 'intelligente' emmer waarmee een boom met heel weinig waterverbruik kan worden geplant. Vanwege deze vinding is het bedrijf uit Steenbergen een jaar geleden uitgeroepen tot een van de drie Nationale Iconen 2016. De Growboxx is volgens Van Haaften een uitkomst voor fruittelers in gebieden die te kampen hebben met droogte, hitte en erosie. "Het is gebruikelijk om voor het planten van bomen en groenten druppelbevloeiing toe te passen. Dat kost echter veel water en geld. Door de Growboxx wordt tot wel 90 procent minder water verbruikt, terwijl meer dan 90 procent van de beplanting overleeft."
Voor de Growboxx is eenmalig 60 liter water nodig. "Dat is genoeg voor de hele levensduur", zegt Van Haaften. "Na plaatsing van de bak wordt in het deksel het weinige regenwater opgevangen. Eigenlijk krijgt de boom te veel water om dood te gaan en te weinig om te overleven. Daarom moeten de wortels in de grond hard zoeken naar water. Ze groeien binnen een jaar tot drie meter diep. Bij druppelirrigatie worden wortels juist lui."
Biologisch afbreekbaar
Een boomstek groeit in jaar of vijf uit tot een volwaardige boom. Door een recente innovatie is het mogelijk om in het begin groenten te laten groeien in het deksel van de Growboxx. Met de opbrengst van de groenten zijn de aanschafkosten er al uit. Een ander voordeel is volgens Van Haaften dat de Growboxx biologisch afbreekbaar is. "De bak is gemaakt van papierpulp. De boer heeft er geen omkijken naar wanneer de boom volgroeid is."
Groasis heeft al veel ervaring opgedaan met de waterbesparende technologie, vertelt Van Haaften. "Oprichter Pieter Hoff is er veertien jaar geleden mee begonnen en inmiddels wordt de technologie in meer dan veertig landen toegepast. De erkenning door de VN is een mooie nieuwe stap. Wanneer het project in Colombia goed verloopt, gaan we samen kijken naar meer projecten. Denk bijvoorbeeld aan het gebruik van de Growboxx in vluchtelingenkampen, waar mensen soms twintig of nog meer jaar moeten verblijven. Zij kunnen zo goed hun eigen fruit en groente kweken."
Bron: H2O
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht