

Abonneren
Vacatures
Top 5 - gisteren
- Nieuwe hydraulische hydrokar gaat binnenkort met loonwerker de kas in
- "Absolute vochtgehalte, een onmisbaar instrument in de klimaatregeling"
- "Paasvraag naar Hollandse aardbeien komt nu goed los"
- Crisisupdate: 'Wintersportprobleem' treft ook energiemarkt
- Amerikaanse startup Upward Farms stopt alle vertical farmingactiviteiten
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
Piet Solleveld van VD Holland:
“Met Allrounder RZ minder werk”
VD Holland beschikt op drie locaties (Hoek van Holland, Andijk en Wervershoof) over moderne hoge kassen waar de onderneming rode en gele paprika's teelt. Het bedrijf is lid van telersvereniging PapriCo en coöperatie DOOR. Vanwege een tekort aan gele paprika's binnen de telersvereniging, plantte de vestiging in Hoek van Holland op 6 december Allrounder.
Ander klimaat
Solleveld: "We telen met een 3-stengelsysteem en een plantdichtheid van 6,9 stengels/m². Het eerste jaar geel, ja. We merkten wel wat verschillen met het rode ras van vorig seizoen. Vooral het klimaat is anders. Allrounder kan bijvoorbeeld in het voorjaar koeler geteeld worden. De voornacht en nanacht houden we iets lager. En we zullen volgende keer iets meer moeten schermen, denk ik. Wij zijn niet zo van het schermen, maar zijn 's zomers 2 weken in de neusrot gelopen. Hierna zijn we makkelijker gaan schermen en hebben we het middagklimaat wat milder gehouden. Mooie paprika's zijn het, ook nu aan het einde van de zomer. Vanuit de handel krijgen we goede reacties. Binnenrot en verkleuring hebben we dan ook niet gezien."
Open gewas
"Tot nu toe ligt de productie ietsje voor op vorig jaar. Allrounder is snel, dat is voor ons belangrijk. Met de gunstige ligging van onze locatie (vlakbij de kust) kunnen we die snelheid prima benutten. Het gemiddeld vruchtgewicht bleef best lang boven de 200 gram, nu zakt het richting de 180 gram. Daar valt nog wat te winnen. Allrounder heeft een redelijk generatief gewas dat we ook nog generatief gestuurd hebben. In deze kas krijgen we anders makkelijk te veel groei naar onze zin. Dat heeft goed uitgepakt. Het planttype van dit ras is echt heel fijn. Best lang, maar met minder blad. Het draait heel makkelijk en de vruchten hangen niet te ver bovenin. Dat is wel zo prettig werken."
Voor meer informatie:
Rijk Zwaan
info@rijkzwaan.com
www.rijkzwaan.com
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2020-04-29 Groothandel Gebrs van Aarle krijgt Nederlandse primeur Tasty Tom Mini
- 2020-04-10 Spaanse paprikaproductie blijft groeien
- 2020-03-13 Schouten maakt zich sterk om cosmetische eisen aan groenten en fruit te laten vallen
- 2020-01-09 Nederlandse exportomzet groenten en fruit stijgt naar €11,9 miljard
- 2018-09-24 Elektrolysewatersysteem om planten gezond te maken en ziekten te voorkomen
- 2018-09-17 Partnerschap bedrijven en universiteit helpt Mexicaanse glastuinbouw
- 2018-09-17 Waterkoeling en waterdichtheid in LED-armaturen
- 2018-09-17 "Verticale teeltproductie: gemakkelijk in constructie en transport "
- 2018-09-14 "Diffuus glas is de investering zeker waard"
- 2018-09-14 Voortzetting kennisontwikkeling LED belichting in tomaat
- 2018-09-14 Steppend door de kas
- 2018-09-14 "Waterzuivering onmisbaar bij oplopend natriumgehalte"
- 2018-09-13 Voorkomen emissie tijdens teeltwisseling substraatteelt
- 2018-09-13 Toelating klaarmaken voor publicatie in ECHA-biocidendatabank
- 2018-09-13 "Werknemers huisvesten in de buurt, dát is belangrijk"
- 2018-09-13 Nauwelijks Poolse champignons te verkrijgen
- 2018-09-13 Gebruiksvoorschriften aangepast aan EU-verbod buitengebruik neonicotinoïden
- 2018-09-13 Hoe zilver-gestabiliseerde waterstofperoxide micro-organismen bestrijdt
- 2018-09-12 "Na dramatische tomatenmarkt deze zomer is deze prijsstijging ook ongezond"
- 2018-09-12 Tomaten in nieuwbouw weer verzekerd van genoeg licht