Ierse tomatenteler breidt kwekerij uit
Van links naar rechts: William Flynn, Noel O'Leary (CambridgeHOK) en Martin Flynn.
Verpakking & teeltgebieden
De verpakkingsruimte wordt bekleed met gekleurde isolatiepanelen en aluminium zijramen. De elektrische roldeuren zorgen voor een snelle, gemakkelijke toegang tot alle werkruimtes.
De nieuwste specificatie van de Venlo kas zal ervoor zorg dragen dat het daglicht uniform wordt verdeeld over het gehele teeltgebied. Met een goothoogte van 5,8 meter garandeert het een eenvoudige en efficiënte hogedraadteelt. Het ER beglazingssysteem heeft EPDM afdichtingen waardoor minder warmte verloren gaat via het dak. Het vermindert ook glasbreuk omdat het glas niet in direct contact staat met de glaslat.
Schermen & ventilatoren
De kas zal baat hebben bij de installatie van horizontale doorschijnende energiebesparende schermen. De unieke schermsysteem functioneert als thermisch energiescherm en tevens als scherm tegen fel binnenkomend licht, afhankelijk van het seizoen. Het schermdoek is PhormiTex Super, geproduceerd door Bonar. Het is brandwerend, helpt bij de vochtregulatie en verspreidt het inkomend licht in alle richtingen. Wanneer bijvoorbeeld sla wordt geteeld is een verdeling van het vocht essentieel en daarom worden ventilatoren opgehangen voor een uniforme verdeling van het vocht door de kas.
Irrigatie en teeltgoten
Voor de nieuwe kas zal CHOK het huidige gesloten irrigatiesysteem verlengen met nieuwe opslagtanks voor schoon drainagewater. Het (Sunblock) druppelirrigatie systeem wordt geïnstalleerd samen met de nieuwste ophanggoten van gegalvaniseerd staal, die samen het optimale gesloten irrigatiesysteem vormen. Alle materialen en bij behorenden onderdelen van het irrigatiesysteem zullen wit van kleur zijn om de lichtverdeling in het gewas te vergroten.
Verwarming & CO2
Het verwarmingssysteem en CO2 worden geleverd door een bestaande 1750kW ketelinstallatie verbonden met een 245.000 liter boiler. De verwarming van de kas bestaat uit warmwaterleidingen. De buizen functioneren tegelijkertijd als railsysteem voor de oogst.
De onttrokken CO2 wordt gedistribueerd via buisfolie tussen de gewasrijen om de circulatie te verbeteren.
Bediening & elektra
Het bestaande Priva milieucontrolesysteem wordt uitgebreid voor de controle en regulatie van de parameters voor zowel het kasklimaat als de irrigatie. Terwijl Priva Office zorgt voor de management van het totale software systeem, worden alle benodigdheden voor het kasklimaat afgehandeld door het Priva Connect system. In de irrigatiekamer staan de Priva Vialux UV-desinfectie unit en Nutriflex pomp van het gesloten bewateringssysteem. De bediening is verbeterd door de toevoeging van een Drain Sensor System (DSS). De software module controleert de waterabsorptie om de dosering van water en de distributie ervan te optimaliseren.
De eisen voor elektra zoals motoren, pompen, verlichting en kleine stroom verbruikers voor de teelt- en verpakking gebieden worden uitgevoerd in overeenstemming met BS7671 / IEC 364, 17th editie IEE bedradingsvoorschriften.
Het CHOK project zal in december 2016 afgerond zijn.
Voor meer informatie:
CambridgeHOK
Wallingfen Park
236 Main Road
Newport, Brough
East Yorkshire
HU15 2 RH
Tel: +44 (0) 1430 449440
[email protected]
www.cambridgehok.co.uk