Terwijl de laatste Nederlandse tomaten hun weg naar de eindklant proberen te vinden, wordt de markt al overspoeld met product uit Zuid-Europa en Noord-Afrika. "Met name Marokko moeten we niet onderschatten", vertelt Bart. "We denken de Spaanse sector redelijk in kaart te kunnen brengen, maar ik ben er eigenlijk van overtuigd dat dat niet zo is. Op de Marokkaanse teelt hebben we nog minder zicht en vanuit Tunesiƫ komt ook steeds meer, mede ook door de Hollandse telers die daarheen zijn getrokken. Dan komt daar nog bij dat de verkopen in november zeer matig verlopen en dat het weer ook niet meehelpt. De bestellingen zijn maar klein en met de aanvoer uit alle landen bij elkaar is er eigenlijk gewoon te veel product."
De matige situatie op de markt kan het humeur van Bart echter niet drukken. "Het zal iets makkelijker worden als Nederland van de markt is. Dan gaan we richting december, de feestdagen, en dat is ook een kantelpunt." Bovendien is het seizoen tot nu toe erg goed geweest. "Eigenlijk vanaf begin af aan werd de kar door de retail al getrokken. Uiteindelijk is daar in juni de hagelschade bij gekomen en vanaf toen is het een kwestie geweest van net genoeg uit kunnen leveren of net tekort hebben. We hebben geen week product over gehad."

Raskeuze retailers
Afgelopen seizoen viel op dat retailers voor een bepaald ras kozen en ook alleen dat ras wilden hebben. "Dat heeft de kar van begin af aan getrokken, maar de communicatie daarover kwam pas na het zaaimoment. Telers die het juiste ras hadden, zaten gebeiteld. Voor het nieuwe jaar is de raskeuze van de retailer al wel duidelijk", vertelt Bart. "Ze willen dat het totaalplaatje klopt. Een product moet er top uitzien, glanzend en kleurrijk zijn en vooral de juiste smaak hebben. De smaak is echt waarop de keuze gebaseerd wordt."
Daarnaast ziet hij dat de kleurdiversiteit groeit. "Wij vragen specifiek ook om kleuren bij de telers. Geel, maar ook bruin en oranje voor de mixen. Het duurt even voor zoiets landt en als aanbieder weet je natuurlijk nooit precies wanneer dat moment is, maar we zien dat de kleuren de laatste jaren goed aanslaan." Opvallend is dat de acceptatie van gele tomaten behoorlijk lang heeft geduurd en dat oranje en bruin een kortere aanlooptijd kennen. "Het lijkt alsof de consument nu gewend is aan een andere kleur dan rood."

Uitbreiding
Zelfs na een goed seizoen is er altijd wel een reden tot onrust te vinden. De uitbreiding in de snoeptomaten bijvoorbeeld, die Bart op 40-50 hectare schat in de Benelux. "Maar de sector groeit al drie jaar. We hebben ons al drie jaar druk gemaakt en al drie jaar heeft de markt het opgevangen. Natuurlijk, op een gegeven moment komt het moment dat de groei langzamer gaat dan de nieuwbouw, maar dat is de afgelopen jaren nog niet gebeurd en vooralsnog blijft de markt ook groeien. Het gros van de uitbreidende partijen heeft al een klant voor hun extra productie. Van zwevende tuinders lijkt weinig sprake te zijn. Ze weten hoe met het product om te gaan."
Voor meer informatie:
Bart Zeevenhoven

Scherpenhuizen B.V.
Tel: +31(0)40 258 4670
[email protected]
www.scherpenhuizen.nl