Steeds meer groenten in supermarktrecepten
De supermarktbladen geven in de recepten groenten een meer centrale rol. Groenten kreeg nu in ongeveer twee derde van de recepten een centrale positie ten opzichte van een derde in de editie van juni 2015. Dit resultaat wijst er op dat de groenten zijn weg nu lijkt te vinden naar de receptenmakers.
Gemiddeld hoeveelheid groente per hoofdgerecht in gram:
1. Allerhande: 211
2. Hallo Jumbo: 206
3. Boodschappen: 142
In de meeste recepten is de hoeveelheid groenten dit jaar flink omhoog gegaan. Dit was vooral zo bij gerechten met pompoen. Ook werden groenten verwerkt tot soep, saus, ovenschotels en groentenpotjes. In de nieuwe Schijf van Vijf tellen alle groenten, die zijn verwerkt tot een saus/soep die met een lepel gegeten worden, mee. Ook was het duidelijk te zien dat dit het jaar van de peulvruchten is. In wel 30 procent van de recepten van de Allerhande werden peulvruchten als groenten, bron van koolhydraten of als vleesvervanger gebruikt. In de andere supermarktbladen is er ruimte voor verbetering op dit gebied.
Om de groentenconsumptie verder te bevorderen, kunnen de supermarkten bijvoorbeeld koude en warme groenten beide in een menu op nemen. Met ook wat extra groente als tussendoortje of op brood komen de aanbevelingen uit de Schijf van Vijf gemakkelijk in zicht.
Bron: Schuttelaar