Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Baden-Württemberg: minder groenten door droogte

In de Duitse deelstaat Baden-Württemberg oogstte men in 2015 circa 246.000 ton groenten. Dat is maar liefst circa 15 procent minder dan in het voorgaande jaar.

Met name de droge periodes in de zomer en ook in de herfst waren bepalend voor het groentejaar 2015. Het vollegrondsareaal zelf bleef daarentegen met 11.280 hectare vrijwel onveranderd, zo stelt het Bureau voor de Statistiek van Baden-Württemberg vast.


Vollegrondsgroententeelt in Baden-Württemberg 2015 Bron: StaLa-BW

Voor de kleinere oogst waren vooral de koolsoorten (-20.000 ton) verantwoordelijk. Met name bij rodekool en wittekool viel de oogst circa één derde kleiner uit dan in het voorgaande jaar.

In z'n geheel genomen werden de verschillende koolsoorten van broccoli tot savooiekool op 1.450 hectare (+5 procent) geteeld, waarbij de totale productiehoeveelheid circa 57.500 ton bedroeg (-28 procent). Ook bij de vruchtgroenten, die geteeld werden op in totaal 2.000 hectare, was er sprake van een oogstafname van -17 procent.

Ondanks een uitbreiding van het areaal bij suikermaïs naar 910 hectare (+6 procent) en bij consumptiepompoenen naar 660 hectare (+8 procent), lag bij deze groentesoorten de oogst 25 procent c.q. 11 procent onder het resultaat van vorig jaar.

Bij de slateelt viel de daling iets matiger uit met -5 procent. De oogst hing hierbij echter wel sterk af van de mogelijkheid tot irrigatie. De omvang van de slateelt lag met 2.380 hectare op ongeveer hetzelfde niveau als in de voorgaande jaren met daarbij de gebruikelijke schommelingen tussen de afzonderlijke slasoorten. Bij de wortel- en knolgroenten, die geteeld werden op 1.990 hectare, domineerden wortelen met een areaal van 820 hectare (-11 procent) en een oogst van 40.800 ton (-13 procent).

Van een uitbreiding van het teeltgebied was sprake bij consumptieuien (+8 procent) en rode bieten (+34 procent). De oogst van rode bieten viel daardoor met 12.700 ton circa 25 procent groter uit dan in het voorgaande jaar. De oogst van consumptieuien (12.400 ton) en knolselderij (5.700 ton) nam af met 17 procent c.q. 20 procent.

Asperges waren nog steeds de belangrijkste groentesoort met een teeltgebied van 2.800 hectare. Met een oogst van 11.000 ton kwam de geoogste hoeveelheid overeen met de oogst in 2014.

Bron: www.proplanta.de
Publicatiedatum: