Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
EU-maatregel voor meer agf-consumptie op scholen
Op maandag 11 januari heeft de landbouwcommissie toegezegd de financiering te versterken voor een EU-regeling, die zal zorgen voor groenten en fruit op scholen om kinderen te onderwijzen over gezond eten. De afzonderlijke schoolregelingen voor melk en fruit worden samengevoegd en het budget is vergroot.
Volgens Marc Tarabella (Socialists & Democrats), die de wetgeving door het Europees Parlement heeft gehaald en het onderhandelingsteam van het EP leidde, is het programma essentieel wegens de daling van de gehele groenten- en fruitconsumptie in de EU.
De landbouwcommissie steunt de overeenkomst tussen de onderhandelaars van het Parlement en het voorzitterschap van de Luxemburgraad sinds 10 december met 30 stemmen tegen 6 (en 1 onthouding). Het heeft €150 miljoen bestemd voor groenten en fruit.
Meer nadruk op onderwijs Om de EU-schoolregeling doeltreffender te maken, moeten lidstaten gezonde eetgewoonten, lokale voedselketens, biologische teelt en de strijd tegen voedselverspilling bevorderen, aldus de Europarlementsleden. De onderwijsmaatregelen zouden kinderen ook meer moeten verbinden met de landbouw, bijvoorbeeld door middel van bedrijfsbezoeken en de distributie van lokale specialiteiten.
Producten die in aanmerking komen voor EU-financiering
Het Parlement drong erop aan dat wanneer levensmiddelen in scholen worden gedistribueerd, minder geconsumeerde, lokale en versproducten voorrang moeten krijgen boven bewerkte producten. De lidstaten mogen bewerkte producten zoals soep, compote en sap alleen distribueren naast verse groenten en fruit. Producten met toegevoegde vruchten, noten of cacao, zoals yoghurt met fruit en op smaak gebrachte levensmiddelen komen nog steeds in aanmerking voor de EU-financiering, maar dan wel met beperkingen.
Volgende stappen
De overeenkomst moet nog in z'n geheel worden goedgekeurd door het Parlement tijdens de plenaire vergadering in maart of april voordat hij naar de Raad gaat voor goedkeuring.
De consumptie van groenten, fruit en melk neemt nog steeds af in Europa. Meer dan 20 miljoen kinderen uit de EU hebben overgewicht en adolescenten eten gemiddeld slechts 30% tot 50% van de aanbevolen dagelijkse hoeveelheid groenten en fruit.