Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Nesidiocoris tenuis

Nuttig insect veroorzaakt problemen bij tomaten

Een insect dat in grote delen van de wereld heilzaam is, zorgt juist voor verwoesting van groenten in Zuid Texas, vertelt een entomoloog van het Texas A&M AgriLife Extension Service in Weslaco. "Het insect, Nesidiocoris tenuis ook wel N. tenuis of tomateninsect genoemd, werd voor het eerst gevonden in commerciƫle gewassen in Rio Grande Valley in oktober 2013," zegt Dr. Raul Villanueva. "Maar we vinden ze momenteel in grote hoeveelheden tussen de tomaten planten in heel het gebied. Het gevolg is dat de vruchten van zowel tomaten- als sesamgewassen vallen."

Door de enorme populatie van de N. tenuis, moeten telers voor het eerst dit jaar met chemische gewasbeschermingsmiddelen werken. Er zitten soms wel honderden op een plant. "Hoe het insect hier is beland is de vraag," verteld Villanueva. "Ik denk dat iemand een fles met deze insecten met opzet heeft vrijgelaten hier in Amerika of in Mexico."

De N. tenuis komt oorspronkelijk uit India en is commercieel verkrijgbaar in Europa om de witte vlieg in kassen te bestrijden.

Publicatiedatum: