Zwitserland wil duurzamere groentenproductie
Perfecte sla zonder grondsporen, knapperige wortelen zonder zwarte vlekken of al in april Zwitserse komkommers: dat is tegenwoordig standaard op de groentenafdelingen van de supermarkten. De groentenbranche heeft zich in de afgelopen jaren sterk gespecialiseerd binnen de Zwitserse landbouw. Sla moet gewassen worden, wortelen moeten direct worden gekoeld en komkommers moeten reeds in de wintermaanden in kassen geplant worden.
Groentenproductie kost meer werk
De hoge kwaliteitseisen van de afnemers zorgen ervoor dat de groentenproductie steeds meer werk kost. De algemene trend naar kant-en-klare, gesneden salades in luchtdichte verpakkingen maakt dit niet beter. De prijs die voor deze specialisering betaald moet worden, is een verhoogd energieverbruik. Aangezien met gas of stookolie verwarmde kassen niet echt in het beeld van verse groenten passen, maken de groentenproducenten in toenemende mate gebruik van duurzame energie.
Genereerbare energie
Ook de afnemers zorgen voor druk: de Zwitserse retailer Coop wil bijvoorbeeld in de toekomst dat kassen alleen nog maar met genereerbare energie verwarmd worden. In Hinwil groeien daarom dankzij de afvalwarmte van de nabijgelegen afvalverbrandingsinstallatie, reeds nu al CO2-neutrale komkommers. Soortgelijke projecten worden in de komende tijd in Oost-Zwitserland en in kanton Wallis gerealiseerd. Andere groentenproducenten gebruiken de afvalwarmte van biogasinstallaties en PV-installaties of verwarmen hun kassen met houtsnippers. Een Oost-Zwitserse tomatenproducent boorde zelfs 1.500 meter de diepte in en gebruikt aardwarmte. Het aantal bedrijven dat zulke methodes gebruikt, is echter nog klein. Dat zal veranderen als de stroomprijzen zouden stijgen, zoals deskundigen ondanks de huidige lage prijzen steeds weer voorspellen.